Pomozte zachránit sokolovnu v Radoškově

Pomozte zachránit sokolovnu v Radoškově

Župa Pernštejnská prosí veřejnost o pomoc při záchraně sokolovny v Radoškově na Tišnovsku.

"Před třemi lety sokolská jednota v Přibyslavicích znovu začala křísit činnost Sokola ve svém regionu. Díky velkému úsilí se podařilo obnovit pravidelnou činnost, přišly i výsledky ve sportovní i společenské činnosti. Nyní však řeší naléhavý problém s jednou ze svých dvou sokoloven, konkrétně s historickou budovou z roku 1931 v Radoškově."

"Budova je v havarijním stavu, má dokonce narušenou statiku, a pro veřejnost je uzavřená. Nachází se ale ve výborné lokalitě s velkým potenciálem pro rekreační účely a venkovní sportovní i společenské  aktivity. (Více o stavu sokolovny i historii místního Sokola najdete na https://sokolpribyslavice.webnode.cz/verejna-sbirka/)"

"Pro případné dárce je zřízena veřejná sbírka na záchranu sokolovny v Radoškově. Číslo transparentního účtu, na který je možné zaslat jakoukoliv částku, je 2801694320/2010."

Více na stránkách ČOS: https://sokol.eu/aktualita/pomozte-nam-zachranit-sokolovnu-v-radoskove